Lobistický prístup predvolebnej kampaňe

Autor: Marek Uhrina | 19.1.2016 o 12:41 | (upravené 21.1.2016 o 17:20) Karma článku: 5,25 | Prečítané:  146x

Financovanie politických strán je vždy zahalené rúškom tajomstva. Kto? Koľko? a hlavne Prečo? financuje predvolebnú kampaň danej strany? Čo z toho bude mať? Robí to  len preto aby bolo na Slovensku lepšie?

Môj prvý blog a práve o politike? Áno.

Internet a celkovo masmédiá sú nasiaknuté osočovaním jednej a druhej strany. Politické strany a hlavne ich hlavný politický kandidáti sa prikláňajú na jednu či druhú stranu politickej barikády možno podľa toho ako sa vyspia, ale to by bolo asi príliš jednoduché.

Pán Kollár nás nabáda použite svoj sedliacky rozum. Sedliak som rozum sa snažím používať a preto uvažujem kam naše Slovensko speje. Politické strany sa snažia podla politických preferencií silou mocou zapáčiť strane ktorá ich má dlhodobo najlepšie. Strana Sieť dlhodobo hlási, že chce vytvoriť niečo nové a pritom náhle ako  sa jej naskytne možnosť okamžite sa pridruží k strane, ktorá má najväčšiu možnosť dostať sa do vlády. V jednom rozhovore pripustí spoluprácu s úhlavným rivalom takmer všetkých politických strán. Následne to odvolajú, aby mohli odvolať odvolané a vlastne potvrdiť čo bolo povedané na začiatku.

Načo potom celý tento humbug? Zvýšenie pozornosti alebo len otáčanie kormidla podľa pripomienok tých hore. Načo by som podporoval nejakú politickú stranu keby som z toho niečo nemal. Túto otázku si kladiem z môjho laického hľadiska. Prečo by som to urobil, aby Slovensko prekvitalo, ľudia sa mali lepšie, bola práca? Dúfam, že to ešte niekto robí aj preto no akosi sa tomu ťažko verí. 

V USA fungujú lobbistické skupiny ktoré komunikujú s politikmi o požiadavkách korporácií. Politici zas zisťujú čo z ich spoločnej spolupráce budú mať. Niečo za niečo. Politik je potom korporácii zaviazaný a ona to môže využiť v správnej chvíli a odloží si tohto žolíka na neskôr. Funguje to tak aj na Slovensku? Majú lobbisti aj na Slovensku rovnako silný vplyv na politiku štátu? Kauzy Gorila, Váhostav a ďalšie s veľkými korporáciami sa záhadne ututlali. Zamietli sme ich pod koberec. Teda nie my, ale oni ich tam zamietli. My sme nato postupne zabudli. Sľúbili nám vlaky zadarmo a všetko je vyriešené oči sú zalepené a ľudia majú len krátkodobú pamäť. Česť výnimkám.  

Dokedy to bude na Slovensku fungovať, že ruka  ruku myje. Budú v popredí skupiny známych, rodinkárstvo a my ostatný sa budeme tomu len prizerať. A pritom máme mladých ambicióznych ľudí, ktorí môžu vystriedať politických dinosaurov.

Mali by sme dať šancu na vládnutie mladým študovaným ľuďom veď tých máme dosť. Ešte nie sú zamotaný do chápadiel nenásytnej chobotnice, nie sú nikomu nič dlžný, nemusia nikomu nič oplácať. Každá predvolebná kampaň hlása nové tváre, ale je to skutočne tak? Zmeňme to pretože podla toho čo sledujem tak to na Slovensku nefunguje ale že vôbec.

Možno je to len môj subjektívny názor, no skúsme s tým niečo urobiť. Alebo nato len klasicky slovensky pohundreme a posťažujeme pri pive v piatok a niekedy aj v sobotu a tým naše snaženie skončí. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?